Galeria Forum UMK

NATURALNY KONTRAST

Adrianna Mikułowska i Marianna Piątkowska

„Naturalny kontrast” Jest wystawą, na której prezentowane są pracę graficzne warsztatu wypukłego i wklęsłego studentek Katedry Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Oprócz przyjaźni dziewczyny łączy również samo podejście do sztuki. W swoich pracach używają mocnych kontrastów. To przeciwieństwa są spójnikiem wystawy. Poczynając od skrajności w wykonaniu technicznym po skrajność tematyczną oraz formalną.
Z jednej strony figuratywne przedstawienia, z drugiej zaś odrealniony abstrakcyjny świat. Adrianna Mikułowska przedstawia na pozór proste ludzkie postaci, jednak skupia się na pokazaniu nieidealnego piękna człowieka . Marianna Piątkowska z kolei poprzez użycie technicznie przemyślanych form nadaje wyimaginowanej i nierealnej rzeczywistości namiastki realizmu nie podając go jednak wprost, ale zostawiając odbiorcy miejsce na indywidualną interpretację. /tekst autorski/

Ada Mikułowska ur. w 1996 r. w Warszawie. Studentka piątego roku na kierunku Grafika, specjalizacja grafika warsztatowa – wklęsłodruk w pracowni dr hab. Marka Zajko prof. UMK i mgr Oksany Budnej-Kaczor. Ma na koncie wystawy indywidualne, oraz udział w licznych wystawach zbiorowych i przeglądach grafiki w kraju i zagranicą.

Marianna Piątkowska urodzona w 1996 roku w Bydgoszczy absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Leona Wyczółkowskiego z oceną bardzo dobrą. Obecnie mieszka i tworzy w Toruniu. Studentka piątego roku na kierunku Grafika, specjalizacja grafika warsztatowa w pracowni wypukłodruku prowadzonej przez prof. Marka Basiula i dr. hab. Michała Rygielskiego. Obecnie realizuje dyplom artystyczny w pracowni grafiki multimedialnej pod kierunkiem dr hab. Zdzisława Mackiewicza, prof. UMK.Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

„Naturalny kontrast” Jest wystawą, na której prezentowane są pracę graficzne warsztatu wypukłego i wklęsłego studentek Katedry Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Oprócz przyjaźni dziewczyny łączy również samo podejście do sztuki. W swoich pracach używają mocnych kontrastów. To przeciwieństwa są spójnikiem wystawy. Poczynając od skrajności w wykonaniu technicznym po skrajność tematyczną oraz formalną.
Z jednej strony figuratywne przedstawienia, z drugiej zaś odrealniony abstrakcyjny świat. Adrianna Mikułowska przedstawia na pozór proste ludzkie postaci, jednak skupia się na pokazaniu nieidealnego piękna człowieka . Marianna Piątkowska z kolei poprzez użycie technicznie przemyślanych form nadaje wyimaginowanej i nierealnej rzeczywistości namiastki realizmu nie podając go jednak wprost, ale zostawiając odbiorcy miejsce na indywidualną interpretację.

Adrianna Mikułowska ur. w 1996 r. w Warszawie. Studentka piątego roku na kierunku Grafika, specjalizacja grafika warsztatowa – wklęsłodruk w pracowni prof. Bogumiły Pręgowskiej i dr hab. Marka Zajko prof. UMK. Udział w wystawach zbiorowych i przeglądach grafiki w kraju i zagranicą:

2017/2018 International Prints Exchange – PRINTCARD, Galeria Mocando, Wrocław; 2018

Wystawa po plenerowa Międzynarodowego Pleneru Malarsko Rzeźbiarskiego ,,Inspiracje- Interpretacje 2018″ w Galeria Leśna Nadleśnictwa Trzebież w Zalesiu;

2018 3rd International Biennal of Miniprint- Laguna Paiva- Argentyna; 2018

“69 ” II International Print Exchange; Espacio Belleartes in Cáceres (Spain);

2019 XIV Biennale Internazionale per l’Incisione Acqui Terme Premio Acqui Print;

2018 POTĘGA MAŁEJ FORMY vol.2, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy;

2018 „Grafika Warsztatowa- WSP w Toruniu”; MCK w Bydgoszczy;

2018 ,,Sztuka na wynos – malarstwo i grafika młodych w PERS-ie”, Galeria Fundacji Studia M6; Toruń;

2018 Targi Młodej Sztuki Toruń 2018; Dwór Artusa; Toruń;

2017 Wystawa indywidualna grafik pt. „Baby” w przestrzeni galeryjnej ,,Zezowate Szczęście” w Toruniu

Marianna Piątkowska urodzona w 1996 roku w Bydgoszczy absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Leona Wyczółkowskiego z oceną bardzo dobrą. Obecnie mieszka i tworzy w Toruniu, gdzie studiuje na V. roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w pracowni wypukłodruku pod kierownictwem prof. Marka Basiula i dr. hab. Michała Rygielskiego. Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych w całej Polsce, w tym min. na Print Card Wrocław 2017

Potęga Małej Formy 2

Grafika Toruńska w Warszawie

10. Międzynarodowmu Biennale Miniatury w Częstochowie

9. Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną pt. Zwierzęta Morza Bałtyckiego

XVIII Mogileńskie Spotkania Plastyczne

XIV Edizione Biennale Incisione di Acqui Terme 2019

„XVII Międzynarodowe Konkurs Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu